PPUH W. G. FABICH

Firma PPUH W. G. FABICH została utworzona w 1987 roku, koncentrując się początkowo na produkcji węgla drzewnego, kominkowego i brykietu.
W miarę zdobywanych doświadczeń produkcja została wysoce wyspecjalizowana.
Główna działalność firmy skoncentrowała się na produkcji pelletu drzewnego, pelletu przemysłowego oraz zrębki zarówno papierniczej jak i przemysłowej. 
Pod względem możliwości produkcyjnych firma zaliczana jest do największych w Polsce, dostarczając od lat towar najwyższej jakości naszym klientom, zarówno w kraju jak i za granicą. Misją firmy jest ciągłe utrzymywanie stałego tempa rozwoju ukierunkowanego na nowoczesne technologie - gwarantujące najwyższą jakość pelletu oraz zrębek.
Z największą uwagą dba o utrzymanie jakości, poprzez udoskonalenia procesu produkcyjnego jak i rozbudowę linii technologicznej. Posiada linię korującą, zatem pellet produkowany jest z czystego okorowanego drewna, co jest gwarantem bardzo wysokiej jakości. Nowoczesna linia wago-pakująca, daje możliwości spakowania pelletu w worki 15 kg, które następnie są  maszynowo układane na palecie i zabezpieczane kapturami z folii odpornej na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu palety mogą być magazynowane na zewnątrz. Wydajność linii wago-pakującej to 15 ton/ godzinę.

PELLET FABICH

Pellet drzewny to znakomite, wysokoenergetyczne źródło energii, kumulujące czystą, odnawialną energię o nieszkodliwym i niskim stopniu oddziaływania na środowisko naturalne.

Jest w 100% wyprodukowany z naturalnego surowca - drewna sosnowego i charakteryzuje się niską zawartością substancji szkodliwych.

Wysoka wartość opałowa, łatwość w transporcie i magazynowaniu stanowią o coraz większej popularności tego paliwa stałego.

 

CHARAKTERYSTYKA:

  • niska zawartość popiołu

  • wysoka wartość opałowa

  • mała wilgotność

  • granulacja 6-8 mm


OPAKOWANIE:

  • worki 15 kg z logo Fabich

  • big bag 1 tona

  • luzem

Firma Fabich restrykcyjnie przestrzega wymogów norm, zgodnie z wytycznymi Instytutu Certyfikacji DIN CERTCO.